Skleroterapia
Skleroterapia to metoda leczenia żylaków, która polega na likwidacji przepływu krwi żylnej za pomocą środków farmakologicznych. Ich podanie do światła niewydolnej żyły wywołuje odczyn zapalny ściany naczynia, a następnie powolne włóknienie i zarośnięcie naczynia. Stosuje się ją w przypadku różnej wielkości pajączków i żylaków oraz jako terapię uzupełniającą po operacji poważniejszych zmian żylnych.
Zalety:
- nie wymaga znieczulenia
- ambulatoryjne przeprowadzenie zabiegu
- krótki czas zabiegu i rekonwalescencji
- szybki powrót do sprawności
Przebieg zabiegu:
Skleroterapia żylaków polega na ostrzykiwaniu zmian chorobowych przy użyciu specjalnych środków farmakologicznych. Lek podawany jest do światła niewydolnej żyły wybiórczo, dokładnie w miejscach występowania problemu. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu ukłuć cienką igłą. Zabieg trwa około 30 minut, przeprowadza się go bez znieczulenia. Zależnie od średnicy żylaka, od jego stopnia zaawansowania oraz indywidualnych właściwości organizmu proces gojenia następuje w czasie od 4 tygodni do 6 miesięcy.
Zalecenia przed zabiegiem:
Do wykonania zabiegu Pacjent zostaje skierowany przez naszego specjalistę podczas konsultacji. Bezpośrednio przed zabiegiem nie są wymagane żadne dodatkowe procedury przygotowawcze.
Zalecenia po zabiegu:
Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych – nie jest wymagana hospitalizacja Pacjenta. Zaleca się jedynie zastosowanie elastycznego opatrunku uciskowego.
Zabiegi zamykające naczynka:
Termoablacja naczynek (teleangiektazji)
Po zabiegu zapraszamy na darmowy dobór produktów
uciskowych do naszych specjalistów.
Dobierz produkty uciskowe