Zabieg miniflebektomii stosowany jest w leczeniu żylaków kończyn dolnych i ma na celu usunięcie chorobowo zmienionych i nieestetycznych fragmentów żył. Wykonywany jest metodą Meullera lub Varadaya, które polegają na mikronacięciach (2-3 mm) przy użyciu specjalistycznych narzędzi chirurgicznych.
Zalety:
- zabieg jest mało inwazyjny
- niewielka bolesność
- nie wymaga hospitalizacji
Przebieg zabiegu:
Miniflebektomię wykonuje w ramach tzw. chirurgii jednego dnia lub w trakcie właściwej operacji – czyli wycięcia niewydolnego pnia żyły odpiszczelowej lub odstrzałkowej. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. W miejscach żylaków wykonywane są minimalne nacięcia, po czym usuwane są niechciane naczynia. W przypadku przeprowadzania miniflebektomii w ramach tzw. chirurgii jednego dnia, zabieg trwa od 20 do 40 minut. Pacjent może udać się po nim do domu.
Zalecenia przed zabiegiem:
Do zabiegu Pacjent powinien być zakwalifikowany przez specjalistę podczas konsultacji i zastosować się do wszystkich indywidualnych zaleceń przygotowawczych.
Zalecenia po zabiegu:
Po miniflebektomii nie jest potrzebna hospitalizacja Pacjenta – może on wrócić do domu. Przez pierwszy i drugi dzień można się normalnie poruszać, lecz bez nadmiernego obciążania operowanej kończyny.
Zabiegi zamykające naczynka:
Termoablacja naczynek (teleangiektazji)
Po zabiegu zapraszamy na darmowy dobór produktów
uciskowych do naszych specjalistów.
Dobierz produkty uciskowe